JOGA nie tylko ASANY – Weekendowy Warsztat z markiem Łaskawcem

 

Start:  8 października, 2022 10:00

Zakończenie:  9 października, 2022 13:30

 

Pl. Świętego Macieja 11/7 , WROCŁAW 

 

Early Birds 400.00 ; 450.00

Dołącz do wydarzenia!

„Joga – Nie tylko asany”– Weekendowy warsztat z Markiem Łaskawcem

Warsztaty będą doskonałą okazją do uporządkowania i pogłębienia praktycznych i teoretycznych podstaw jogi. Będziemy więc praktykować asany, pranajamy, medytować, a także porozmawiamy o znaczeniu kluczowych pojęć teorii jogi, które znaleźć można w Yogasūtrach Patañjalego.
Warsztaty obejmują część praktyczną oraz wykłady. Zagramy także w edukacyjną grę planszową „Yogaloka”, której twórcą jest Marek i która w sposób przystępny ilustruje teorię jogi opartą na Yogasūtrach.

PLAN WARSZTATU:

Sobota 08.10.2022

  • 10.00 – 11.30 – Praktyka prowadzona Ashtanga jogi
  • 11.30 – 12:30 – Praktyka oddechowa – sesja I
  • 12.45 –14:00 – Czym jest joga – wykład i dyskusja
  • 14.45 – 17:00 – Planszowa gra edukacyjna „Yogaloka” – gra planszowa o jodze
  • 17.00 – 17.15 – Podsumowanie – Pytania i odpowiedzi

Niedziela 08.10.2022

  • 9.00 – 10.30 – Praktyka asan
  • 10.30 – 11.30 – Praktyka oddechowa – sesja II
  • 11.45 – 13.30– Teoria pięciu vayu- wykład i praktyka


INWESTYCJA

EARLY BIRDS zapisy i zaliczka do 31.08.22 – 400.00

Zapisy i zaliczka po 31.08.22 – 450.00

Marek Łaskawiec

Prowadzi zajęcia ashtanga jogi oraz prāṇāyāmy w Ashtanga Warszawa. Jogi uczył się u wielu znakomitych nauczycieli podczas warsztatów i kursów prowadzonych przez m.in. Richarda Freemana, Johna Scotta, Larugę Glaser, Ty’a Landruma oraz Petri Räisänena. Tajniki korekt podczas praktyki I‑szej i II-giej serii Ashtanga Vinyasa Jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. Ukończył kurs nauczycielski RYT 200 w ramach Yoga Alliance. Brał udział w warsztatach z anatomii prowadzonych przez m.in. Davida Keila oraz Stu Girlinga. Ukończył kurs jogi kręgosłupa prowadzony przez Berniego Clark i dr Stuarta McGill. Technikę prāṇāyāmy rozwija na szkoleniach z Sudhirem Tiwari. Studiował filologię i filozofię, pasjonuje się w historią i teorią jogi. Jest absolwentem licznych kursów i warsztatów z filozofii i historii jogi. Studiuje Sanskryt w Oxford Centre for Hindu Studies. Pisze teksty i przeprowadza wywiady poświęcone historii, teorii i praktyce jogi dla magazynów i portali w Polsce (m.in. „Magazyn joga”, Boso na macie”). Jest współtwórcą portalu o jodze www.omline.expert , gdzie można posłuchać jego wykładów i wziąć udział w kursach prāṇāyāmy oraz sesjach asan.

Co to jest Yogaloka?

Yogaloka to edukacyjna gra planszowa poświęcona jodze. Grając w Yogalokę poznasz podstawowe pojęcia z teorii jogi i zrozumiesz, jakie mają one znaczenie dla twojej praktyki. Od strony teoretycznej gra oparta jest na najsłynniejszym dziele jogi klasycznej, jaką są Yogasūtry Patañjalego. Gra nie jest jednak teoretycznym wykładem z Yogasūtr. Są one raczej punktem wyjścia czy inspiracją do zastanowienia się, jakie znaczenie przesłanie w nich zawarte może mieć dla ludzi współcześnie praktykujących jogę. Pomysł gry oparty jest na starożytnej hinduskiej grze planszowej znanej jako Moksha Patam, która funkcjonuje współcześnie pod nazwą „Węże i drabiny”. Tradycyjnie gra w Moksha Patam ilustrowała kluczowe dla hinduizmu napięcie między powinnością (karma) a przyjemnością(kama). Później zaczęła jednak funkcjonować także jako gra losowa. W grze węże symbolizują przeszkody lub wyzwania i powodują cofnięcie się grającego. Drabiny z kolei pomagają grającemu w trakcie gry i symbolizują nagrodę. „Węże i drabiny” w różnych wersjach trafiły także na Zachód. W wieku XX Harish Johari wykorzystał koncept gry do zaprezentowania swojej teorii jogi. W ogromnej większości przypadków, współcześnie gra funkcjonuje wyłącznie jako typowa gra losowa oparta na szczęściu. Yogaloka w Sanskrycie znaczy „Świat jogi”. Grając w Yogalokę możesz zatem ten świat trochę bliżej poznać i przekonać się, że joga to o wiele więcej niż asany.

Zapisy do 20.09.2022

Potwierdzeniem jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zl po uprzednim zgłoszeniu mailowym.

Kontakt :
Ewa Wudzińska
[email protected]
tel 792-25-33-44

Scroll to Top