Szkoła

Szkoła

Ashtanga Yoga Wrocław to miejsce, które powstało z pasji i miłości do jogi.

Misją szkoły jest nauczanie i popularyzacja jogi według tradycyjnej metody Ashtanga Jogi przekazanej przez Sri K. Pattabhi Jois z Mysore w Indiach. Pięknej, rozgrzewającej, dynamicznej praktyki, która łączy w sobie ruch i oddech. Tak by każdy niezależnie od wieku i umiejętności mógł czerpać z jej dobrodziejstw.

Oferujemy zajęcia na różnym poziomie zaawansowania, od grup dla początkujących i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jogą po zajęcia dla osób zaawansowanych oraz zajęcia mysore. Zajęcia odbywają się w pięknej kamienicy przy pl. Św.Macieja 11/7 , 50-244 Wrocław-Nadodrze.

nauczyciele

Ewa Wudzińska

Założycielka szkoły, z wykształcenia ekonomista z zamiłowania joginka,  mama dwójki dzieci Lidii i Huga, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.

Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania  nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kurs nauczycielski z ashtanga jogi z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010. Od ponad 16 lat praktykuje jogę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie ( tj. Sharat Jois, Manju Jois, Rolf  and Marcy Naujokat, Nancy Gilgoff, John Scott i wielu innych – praktyka w Indiach, Hiszpanii,  Berlinie ) Obecnie serce zostawiła w Portugalii gdzie regularnie podróżuje by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Lei Perfetti.

Na co dzień od ponad 10 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy, uważny i zdrowy styl życia.

nauczyciele

Agnieszka Berlińska

Szczęśliwa mama dwójki dzieci. Od wczesnego dzieciństwa interesuje się muzyką, a w szczególności ariami operowymi. Nie wyobraża sobie życia bez ruchu – pływanie, spacer, jazda na rowerze, hiking, bieganie lub sauny – bez co najmniej jednej z tych aktywności dziennie czuje się niespełniona. Pierwsze kroki na drodze Yogi stawiała w 2008 roku pod okiem Maxa Czenszaka. Powoli odkrywała świat Ashtangi praktykując przez kolejne lata w jego szkole. Od 2011 roku uczęszczała na zajęcia do Pawła Jarnickiego w 2014 roku poznała Ewę Mościńską Od 2015 roku aktywnie uczestniczy w życiu szkoły Ashtanga Yoga Wrocław, a od 2016 roku asystuje i prowadzi w niej zajęcia. Praktykowała na warsztatach prowadzonych przez Przemka Nadolnego, Krystiana Mesjasza i Małgorzaty Kubus-Kwiatkowskiej nieustannie podnosi swoje umiejętności nauczycielskie oraz rozwija swoją pasję do jogi. Miłośniczka kuchni wegetariańskiej i świadomego dbania o swoje zdrowie.

nauczyciele

Marta Suchorończak

Zdeklarowana miłośniczka ashtanga jogi i dziewczyna o szerokim uśmiechu. Z wykształcenia anglistka i pedagog, z zamiłowania podróżniczka i wegetarianka, do niedawna związana zawodowo z branżą IT.

Od zawsze doceniająca aktywny ruchowo tryb życia, jogę odkryła w ostatniej dekadzie.

W 2015 ukończyła kurs nauczycielski Ashtanga joga, prowadzony przez Basię Lipską – Larsen.

W latach 2016 – 2019 dwukrotnie odbyła podroż do Indii, gdzie pobierała nauki od Sharath Jois w Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute (KPJAY) w Mysore.

Uczestniczyła w wielu warsztatach organizowanych przez renomowanych nauczycieli ashtanga jogi, m. in. takich jak: Mark Roberts i Deepika Metha, Lea Perfetti i Tarick Van Prehn, Stu Girling, Manju Jois, Nancy Gilgoff, Balu, Max Czenszak, Przemek Nadolny i Krystian Mesjasz.

Pasjonuje się pracą z ciałem i emocjami, rozwojem osobistym, kulturą, sztuką i muzyką. Praktyka jogi zajmuje centralne miejsce na jej drodze do samopoznania i poszerzania świadomości.

Od 2018 jest studentką podyplomowych studiów Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych.

nauczyciele

Hania Zielińska

Fizjoterapeutka, z zamiłowania joginka i pasjonatka ruchu. Poza matą można ją spotkać na szlaku górskim i rowerowym, lub w otoczeniu jej domowej dżungli.

 Przygodę z jogą rozpoczęła pod koniec studiów. Pierwsze kroki na macie stawiała praktykując jogę według metody B.K.S. Iyengara, w kolejnych latach skierowała się ku bardziej dynamicznej praktyce w stylu vinyasa yoga do momentu ugruntowania w tradycyjnej praktyce Ashtangi.

 Hania od 2017 roku jest zaangażowana w nauczanie jogi w stylu vinyasa, jogi terapeutycznej oraz jogi dla kobiet w ciąży. Jako fizjoterapeuta ma dużo narzędzi i zasobów wiedzy do pracowania z osobami po kontuzjach lub z ograniczeniami w zakresie narządu ruchu. Swoją wiedzę nieustannie poszerza poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach jogi oraz kursach fizjoterapii.

 W 2021 roku ukończyła RYT 200 Ashtanga Vinyasa Yoga pod okiem Basi Lipskiej i Ewy Wudzińskiej ugruntowując swoją wiedzę w zakresie nauczania ashtanga jogi.

 Jej codzienną praktyką jest ashtanga, jak określa joga jest najlepszym znanym jej narzędziem do samorozwoju i poznawania samego siebie. Poza górami i rowerem w wolnym czasie pielęgnuje swoją kolekcje roślin egzotycznych oraz eksperymentuje w kuchni przygotowując dania kuchni roślinnej.

Wskazówki dla uczestników zajęć

Każda osoba podejmująca praktykę w Ashtanga Yoga Wroclaw jest zobowiązana do zapoznania się z obowiązującymi zasadami.

Cennik i płatności

Zapoznaj się z naszym cennikiem i różnymi kategoriami karnetów.

Przewiń do góry