Grafik zajęć

MYSORE

Mysore program są to zajęcia przeznaczone dla uczniów na każdym poziomie praktyki jogi – zarówno początkujących jak i regularnie praktykujących jogę.

Czym Jest Mysore Program?

 • To tradycyjny, najlepszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób uczenia ashtanga jogi.
 • Na zajęciach mysore każdy jest uczony indywidualnie, powoli, krok po kroku poznając metodę i sekwencję ashtanga jogi pod czujnym okiem nauczyciela.
 • Każdy student wykonuje sekwencje asan dopasowaną do swoich możliwości, predyspozycji i stopnia zaawansowania, otrzymuje od nauczyciela wskazówki i korekty odpowiednie dla siebie.
 • Podstawą pracy jest tzw. pierwsza seria zwana 'Yoga Chikitsa’ – terapia jogą.
 • Na zajęciach Mysore każdy student zaczyna i kończy praktykę w swoim czasie. Każdy dostosowuje odpowiednią dla siebie długość sekwencji asan, dlatego zaczynając ćwiczymy ok. 1 godziny, a w miarę rozwoju sekwencja ta wydłuża się i czas praktyki zajmuje około 1.5 godziny.
 • Na zajęciach Mysore masz możliwość dopasować praktykę do swoich potrzeb i rozkładu dnia – np. możesz danego dnia skrócić swoją praktykę lub dopasować tempo do gorszego lub lepszego samopoczucia.
 • Na zajęcia Mysore nie da się spóźnić – można przyjść o dowolnej porze, nie później jednak niż godzinę przed końcem zajęć, tak żeby na czas skończyć swoją sekwencję.

Ashtanga - Początkujący

Na zajęciach poznajmy kolejno podstawowe, najważniejsze pozycje jogi oraz sekwencję asan . Poznajemy zasady płynnego łączenia ruchu z oddechem (viniasy), uczymy się prawidłowego oddechu wykorzystywanego w ashtandze oraz właściwego ustawienia w pozycjach-asanach. Budujemy siłę jednocześnie ucząc się wyciszenia i relaksu. Zajęcia mają na celu zaznajomienie z zasadami, asanami oraz samą metodą jaką jest ashtanga joga. Grupa przeznaczona dla osób zupełnie początkujących, chcących rozwijać się w systemie ashtanga jogi. Każda sesja zakończona jest długim relaksem.

Ashtanga ALL- MYSORE

Kameralne spotkania o poranku dla osób praktykujących w systemie Ashtanga jogi jak również dla osób zupełnie poczatkujących stawiających pierwsze kroki na macie. Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do każdego ucznia oraz indywidualny proces nauczania dostosowany do aktualnych predyspozycji i możliwości ucznia. 

 

 

Ashtanga I- Pół pierszej serii AY

 

Dla Średnio-zaawansowanych.
Na zajęciach poznasz i ugruntujesz się w prawidłowej praktyce połowy pierwszej serii ashtanga jogi- praktykujemy do pozycji NAVASANA ( Zajęcia przeznaczone są dla osoby zaznajomionych z praktyką ashtangi. Zajęcia maja charakter dynamiczny, praktykujemy w płynnym tempie powitania słońca,  pozycje  stojące oraz siady wraz z sekwencją pozycji odwróconych. Osoby poczatkujące mogą uczestniczyć w zajęciach, będą wówczas wykonywać uproszczone wersje asan i viniasy bądź skrócą sekwencję w sposób wskazany przez nauczyciela.
Każda sesja zakończona jest długim relaksem. SERII AY

Ashtanga II - Pierwsza Seria Prowadzona /PSP/- Dla Osób Praktykujących

Na zajęciach poznasz i ugruntujesz się w prawidłowej praktyce pierwszej serii ashtanga jogi, zwanej ‘Yoga Chikitsa’ (terapia jogą). Zajęcia przeznaczone są dla osoby zaznajomionych z praktyką ashtangi. Osoby które są w trakcie opanowywania połowy pierwszej serii, mogą uczestniczyć w zajęciach, będą wówczas wykonywać uproszczone wersje asan i vinias bądź skrócą sekwencję w sposób wskazany przez nauczyciela. Każda sesja zakończona jest długim relaksem.

ASHTANGA -WSTĘP DO DRUGIEJ SERII 

Na zajęciach poznasz i  ugruntujesz się w praktyce asna z początku drugiej serii ashtanga jogi.

Praktykujemy powitania słońca, pozycje stojące i kolejno pozycje z drugiej serii AY do Laghuvajerasany- ( wygięcia w tył )

Zajęcia przeznaczone są dla osoby zaznajomionych z praktyką ashtangi. Osoby które są w trakcie opanowywania pierwszej serii ashtanga jogi , mogą uczestniczyć w zajęciach, będą wówczas wykonywać uproszczone wersje asan i vinias bądź skrócą sekwencję w sposób wskazany przez nauczyciela. Każda sesja zakończona jest długim relaksem.

 

VINYASA

Zajęcia Vinyasa  są  zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Mają na celu zapoznanie praktykującego z techniką vinyasy czyli synchronicznego połączenia oddechu i ruchu. Vinyasa jest ściśle związana z asaną -pozycją jogi. O ile asana oznacza „pozycję stabilną i wygodną” to vinyasa oznacza ruch, czyli wejście i wyjście z pozycji, oraz ułożenie pozycji w prawidłowej kolejności. Ten unikalny system ruchu i oddychania prowadzi do powstania równowagi i harmonii w ciele dzięki czemu doskonale wpływa na stan fizyczny i psychiczny. Po praktyce przepełnia nas uczucie radości, spełnienia i wewnętrznej równowagi.

„Vinyasa jest, jak sądzę, jedną z najbogatszych koncepcji, które wyłaniają się z jogi i które pozwalają pomyślnie kierować naszymi działaniami i relacjami z innymi.”

T.K.V.Desikachar

 Zajęcia dzielimy na FLOW,  BETAT oraz  VINYASE DLA POCZATKUJACYCH

 

 

FLOW VINYASA

Na zajęciach bazujemy na asanach z pierwszej, drugiej i trzeciej  serii ashtanga jogi praktykujemy  najważniejsze pozycje wraz z ich wariantami, łącząc je łagodnymi, płynnymi przejściami. Zajęcia mają charakter dynamiczny, zakres i poziom trudności pozycji ( asan ) dostosowany jest do stopnia zaawansowania uczestników.

Każda sesja zakończona jest długim relaksem.

BEAT VINYASA

Dynamiczna joga, dzięki której lepiej poczujesz i wzmocnisz swoje ciało.
Na zajęciach popracujemy przede wszystkim nad zwiększeniem siły, poprawnym budowaniu pozycji oraz świadomością pracy z ciałem. Pozbędziemy się negatywnych emocji poprzez ruch. Na pewno nie będziemy się nudzić. Każda praktyka zakończona relaksem.

 

 

JOGA Z ELEMENTAMI TRENINGU FUNCJONALNEGO

 

Trening funkcjonalny to forma aktywności bazująca na „funkcjonalności”, zakłada iż „ćwiczymy ruchy nie mięśnie” wspomaga ciało w codziennych wymaganiach – w zwykłych czynnościach codziennego życia, a także w środowisku sportów wyczynowych czy docelowych dyscyplin, które trenujemy. 

Koncept zajęć to połączenie klasycznych asan jogi, vinyasay ( czyli płynnych przejść ) i treningu funkcjonalnego opierając się na celowej selekcji odpowiednich ćwiczeń opartych na budowie i funkcji anatomicznej ciała. Celem zajęć  jest optymalizacja zdrowia, niwelowanie ryzyka kontuzji, usprawnienie aktywności ciała, mobilności stawów, sile, eliminacja słabych ogniw, przygotowanie ciała na codzienne wyzwania oraz docelową dyscyplinę. Zajęcia prowadzi  trenerka personalna i joginka Katarzyna Zapała. Najlepszy początek dnia, poranny rozruch gwarantowany Każda praktyka zakończona relaksem.

 

YIN YOGA

Pierwotnie była nazwana jogą taoistyczną, gdyż jest inspirowana starożytną medycyną chińską (tao yin), Kung Fu i oczywiście jogą klasyczną.

Yin joga ma na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach. W odróżnieniu od yang jogi (jogi mięśniowej np. Ashtangi, vinyasy czy Iyengara), w praktyce yin jogi staramy się zminimalizować pracę mięśni, żeby dotrzeć do tkanki łącznej – głównie powięzi.

 • zwiększa mobilność i zakres ruchu w stawach, przez skupienie na pracy z tkanką łączną
 • jako uzupełnienie praktyki dynamicznej gwarantuje zachowanie równowagi pomiędzy siłą i elastycznością oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo stawów
 • poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych
 • stymuluje system immunologiczny
 • równoważy energetycznie
 • stymuluje odbudowę kości
 • na poziomie energetycznym oddziaływuje na meridiany, oczyszcza je i odblokowuje

JOGA DLA WSPINACZY

Podczas zajęć będziemy pracować nad budowaniem zarówno siły jak i elastyczności naszego ciała, tak aby stało się one bardziej mobilne.

Ważnym elementem zajęć jest wzmacnianie coru jak i praca nad mobilnością bioder. Na pewno poprawi to Twoja technikę wspinaczkową, w tym świadomą pracę nóg. Zwiększenie mobilności pozwoli Tobie również zapobiec kontuzjom.

Ponadto joga pomaga rozwinąć równowagę mięśniową, zwłaszcza poprzez wzmocnienie mięśni antagonistycznych.

Podczas wspólnej praktyki poznamy czym jest Vinyasa, czyli płynne przejść między pozycjami obejmujące opuszczanie ciała na ziemię z pozycji deski. Popracujemy nad pozycjami balansowymi w tym nad staniem na rękach.

Zajęcia jogi dla wspinaczy rozpoczynam zawsze koncentracją na oddechu korzystając z różnych technik, które pozwolą lepiej nim zarządzać. Zajęcia poprowadzi Diana Weiss joginka, która kocha się wspinać.

Scroll to Top