W rytmie vinyasy- wrześniówka z jogą – Siedlisko Ciszy -Kamieńczyk 10

 

Start:  1 września, 2022 19:00

Zakończenie:  4 września, 2022 11:00

 

Siedlisko Ciszy , Kamieńczyk 10, Kotlina Kłodzka 

 

1 250, 1 220, 1 150

Dołącz do wydarzenia!

Wspaniale jest od lat wracać do tego samego ukochanego miejsca, gdzie zawsze czeka dobro, ciepły, przepyszny posiłek, ogień w kominku, przemili i  życzliwi gospodarze.

Wspaniale jest od lat  spotykać te same cudowne osoby i razem doświadczać tajników jogi.

Wspaniale jest spotykać nowych uczestników jogicznej podróży.

Na taką podróż zapraszamy WAS w pierwszy weekend września do naszego ulubionego Siedliska Ciszy w Kamieńczyku, które tym razem ukaże nam się w nowej poremontowej odsłonie.

Weekend, na którym wyjdziemy po za schematy i poszukamy naturalnego jogowego FLOW, tak by uwolnić endorfiny, podnieść nasz naturalny przepływ i poziom energii.

Podczas popołudniowej medytacji i tematycznych warsztatów będziemy rozwijać  świadomość ciała i skupienie, natomiast co wieczór do snu ukołysze nas medytacja dźwięku mis i gongów tybetańskich w wykonaniu Piotra, bądź kąpiel w nowo wybudowanej bani, która stanęła w ogrodzie.

Wyjazd kierowany jest do każdego kto potrzebuje relaksu, wyciszenia i oderwania od codzienności, do osób praktykujących jogę jak również tych zupełnie początkujących ceniących sobie aktywny wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji.

Siedlisko Ciszy – Dom Działań Twórczych to wyjątkowo urocze miejsce, w którym tuż po przekroczeniu progu będziesz mógł przełączyć się w tryb slow life. Położone pośród gór Kotliny Kłodzkiej, oddalone od wsi, otoczone naturą, sprzyja wyciszeniu, relaksowi. Rozległy ogród, nastrojowa sala kominkowa z biblioteką, drewniana wybudowana specjalnie na potrzeby zajęć jogi sala, a wszystko wzbogacone przepyszną kuchnią domową, która nieustannie zachwyca i inspiruje każdego spędzającego czas w Kamieńczyku www.agrokotlina.pl

Jeśli praktykujesz jogę i znasz Siedlisko Ciszy nie musimy Cię przekonywać, jeśli to Twój pierwszy raz z nami wierzymy, że będziesz naszym stałym gościem.

Do dyspozycji gości mamy :

 • Dwa piękne nowe apartamenty:

*jeden 2- pokojowy ze wspólna łazienką, a w nim 4 miejsca noclegowe

*drugi trzyosobowy z własną łazienką.

 • Dwa pokoje dwuosobowe
 • Jeden pokój jednoosobowy
 • Dwa piękne, duże apartamenty zewnętrzne w stodole, gdzie znajduje się sala do jogi ( tam 4 miejsca, chyba, że ktoś zdecyduje się na spanie w łóżku małżeńskim w dwie osoby to wtedy może tam być 6 miejsc )

Kamieńczyk to również doskonałe miejsce dla miłośników górskich wycieczek pieszych i rowerowych, w okolicy masyw Śnieżnika, zabytkowe Międzygórze, Dolna Morawa z wieloma atrakcjami. Zaledwie 15 km od „Siedliska Ciszy” usytuowane jest piękne, czyste jezioro w Pastvinach, stanowiące doskonałe miejsce letniej rekreacji.

http://www.miedzygorze.com.pl/
http://www.dolnimorava.cz/_pl/przezyj-z-nami-duzo-zabawy-latem-w-dolni-morava/
http://zapora-pastwiny-pastviny.czeskiegory.pl/tresc-uzytkownikow/

Vinyasa joga to unikalny system połączenia ruchu, oddech i pozycji,

Zajęcia Vinyasa są to zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Mają na celu zapoznanie praktykującego z techniką vinyasy czyli synchronicznego połączenia oddechu i ruchu. Vinyasa jest ściśle związana z asaną -pozycją jogi. O ile asana oznacza „pozycję stabilną i wygodną” to vinyasa oznacza ruch, czyli wejście i wyjście z pozycji, oraz ułożenie pozycji w prawidłowej kolejności. Ten unikalny system ruchu i oddychania prowadzi do powstania równowagi i harmonii w ciele dzięki czemu doskonale wpływa na stan fizyczny i psychiczny. Po praktyce przepełnia nas uczucie radości, spełnienia i wewnętrznej równowagi.

Na zajęciach bazujemy na asanach z pierwszej i drugiej i trzeciej serii ashtanga jogi praktykujemy  najważniejsze pozycje wraz z ich wariantami, łącząc je w unikalną sekwencję łagodnymi, płynnymi przejściami. Zajęcia mają charakter dynamiczny, zakres i poziom trudności pozycji ( asan ) dostosowany jest do stopnia zaawansowania uczestników.

Każda sesja zakończona jest długim relaksem.

„Vinyasa jest, jak sądzę, jedną z najbogatszych koncepcji, które wyłaniają się z jogi i które pozwalają pomyślnie kierować naszymi działaniami i relacjami z innymi.”
T.K.V.Desikachar

Na warsztatach podzielimy zajęcia na BEAT I SLOW VINYASĘ

Beat Vinyasa – Dynamiczna joga, dzięki której lepiej poczujesz i wzmocnisz swoje ciało.
Na zajęciach popracujemy przede wszystkim nad zwiększeniem siły oraz poprawnym budowaniu pozycji.
Poranny rozruch gwarantowany. Na pewno nie będziemy się nudzić.

Praktykę zakończymy krótkim relaksem.

Slow Vinyasa – Wolne jogowe flow pozwalające rozszerzyć świadomość pracy z ciałem. Popracujemy nad wydłużeniem i elastycznością. Praktykę poprzedzać będzie medytacja oraz techniki oddechowe, dzięki którym rozgrzejemy swoje ciało od wewnątrz.
Na koniec długa praktyka siavasany.

Praktykę zakończymy krótkim relaksem.

 

W programie :

 • Codzienna poranna praktyka jogi w stylu vinyasy
 • Popołudniowe zajęcia warsztatowe – Slow vinyasa
 • Medytacja i techniki oddychania
 • Spacery, oglądnie filmów i wieczorne biesiadowanie
 • Wieczorne koncerty gongów i mis tybetańskich.
 • Kąpiele w ogrodowej bani

Orientacyjny program dnia

 • ok 6:00 Poranna medytacja w ciszy przy wschodzie słońca w dolinie ( piękna chwila- dla chętnych )
 • 8.00 – 10:00 pranajama, praktyka jogi ( prowadzone rozgrzewające zajęcia w stylu BEAT vinyasy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania uczestników)
 • 10.00 – śniadanie
 • 11:00 – 16:00 – czas wolny
 • 13.00 – lekkie danie lub deser
 • 16-17.30 – warsztat – Slow vinyas – medyatcja
 • 18:00 – obiad
 • 19:00 – kąpiel w bani
 • 20;30 – Medytacja mis i gongów tybetańskich

Warsztat rozpocznie się w czwartek 01.09.2022 kolacją o godz. 19;00, a zakończy się w niedzielę 04.09.2022 śniadaniem ok godz. 11.00.

Wyjedziemy wypoczęci i wspaniale zregenerowani!

Zajęcia jogi poprowadzi:

Ewa Wudzińska

Założycielka szkoły AY, mama Lidii i Huga, joginka, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka energiczna związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.

Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia zawodowe nadane przez Ministra Sportu i Turystyki oraz uprawnienia do nauczania ashtanga jogi kurs nauczycielski z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010). Blisko 20 lat praktykuje jogę pod okiem jednych z najlepszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie.

Na co dzień od ponad 15 lat prowadzi szkołę Ashtanga Yoga Wrocław, gdzie codziennie prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi, z zaangażowaniem i miłością dzieląc się swoja pasją. Dzięki codziennej praktyce oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Z radością propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

.

Inwestycja :

 • W apartamencie zewnętrznym – cena za osobę – 1 250,00
 • W apartamentach na II piętrze domu –  cena za osobę – 1 220,00
 • W pokojach na I piętrze – cena za osobę – 1 150,00

Cena obejmuje:

 • zajęcia jogi, warsztaty
 • koncerty mis i gongów tybetańskich
 • zakwaterowanie w „Siedlisku Ciszy”
 • pyszne wysokiej jakości wyżywienie. ( Kuchnia wegańska i wegetariańska )

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać  przesyłając zgłoszenie drogą mailową na [email protected] i wpłatę (w ciągu 5 dni roboczych) zadatku* w wysokości 200 zł od osoby. Po otrzymaniu zgłoszenia odsyłamy maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca i danymi do przelewu.

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatu oraz rezerwacji
[email protected] tel 792-25-33-44

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (max 15osób) DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

* Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia

Zobacz galerię zdjęć z zeszłorocznego sierpniowego pobytu w Kamieńczyku:

Przewiń do góry