Weekendowy kurs jogi dla początkujących start 20.11.2021

 

Start:  20 listopada, 2021 10:30

Zakończenie:  5 grudnia, 2021 12:00

 

ul. Świętego Macieja 11/7, 50-244 Wrocław - Nadodrze 

 

400

Dołącz do wydarzenia!

Gorąco zapraszamy na weekendową edycję kursu jogi dla początkujących !

Docierają do nas głosy, że nie macie czasu na praktykę jogi w ciągu tygodnia , bo praca, dzieci, szkoła itp.

Dlatego postanowiliśmy wyjść na przeciw Waszym prośbą i przygotowaliśmy dla Was  weekendową opcje  kurs jogi dla początkujących.

Ponadto JESIEŃ to czas powrotów do praktyki jogi, jak również doskonały czas rozpoczęcia praktyki jogi.

Zimny, krótki  dzień budzi potrzebę zadbania o zdrowie i dobre samopoczucie.Wykorzystaj te naturalny rytm przyrody i zacznij praktykować JOGĘ z NAMI.

Kurs jest najlepszym sposób na rozpoczęcie praktyki jogi.
Kurs adresowany jest do osób mających pierwszy kontakt z jogą bądź wracających do praktyki po dłuższej przerwie.

Kurs  wprowadzający do systemu ashtanga jogi umożliwi Wam krok po kroku zapoznanie się z praktyką Ashtanga Jogi, w bezpiecznej bezstresowej atmosferze kameralnej grupy, pod czujnym okiem doświadczonej nauczycielki.Kurs „Joga dla początkujących” pomoże Wam w zbudowaniu głębokiej świadomości własnego ciała, pracy z oddechem, przygotuje do regularnej praktyki w grupie, jak i własnej.  

Podczas 4 weekendowych spotkań ( 6 zajęcia po 1.30 h w sobotę i niedzielę) zajmiemy się:

-wprowadzeniem teoretycznym do praktyki Ashtanga Jogi

– dokładną nauką podstawowej i najważniejszej sekwencji Powitań Słońca A I B

– analizą i świadomym budowaniem kolejnych asan z sekwencji (pozycji stojących i końcowych) oraz ich terapeutycznym znaczeniem

– budowaniem świadomości ciała i relacji ruchu z oddechem

– wzmacnianiem, uelastycznianiem i nabieraniem prawidłowych nawyków podczas ćwiczeń.

-przygotowaniem uczestników do samodzielnej pracy z sekwencją – zwaną praktyką MYSORE

-znaczeniem i umiejętnością relaksacji i wyciszenia, W kursie może wziąć udział każdy bez względu na wiek, płeć i wcześniejsze doświadczenie z jogą.Wszelkie kontuzje i niedyspozycje należy wcześniej zgłosić prowadzącym. Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, dla osób nie posiadających własnym mat – dostępne maty szkolne.W ramach kursu, każdy może wziąć 2 razy  bezpłatnie udział regularnych zajęciach w szkole. 

O metodzie:

Ashtanga Joga to wywodząca się z Indii dynamiczna medytacja w ruchu, która bazuje na pracy z trzema elementami: oddechem, asanami (czyli pozycjami jogi) oraz drishti (punktami skupieniem wzroku). Zajęcia charakteryzuje stała sekwencja asan oraz indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Regularna praktyka Ashtanga Jogi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na co dzień. „Każdy może praktykować jogę. Młodzi mogą praktykować jogę. Starzy mogą praktykować jogę. Bardzo starzy mogą praktykować jogę. Chorzy mogą praktykowąć jogę. Słabi mogą praktykować jogę. Tylko nie leniwi; leniwi ludzi nie mogą praktykować Ashtanga Jogi.” Sri Patthabi Jois. Zapraszamy do obejrzenia galerii. [custom_gallery source=”media: 2202,2203,3283,3288,3286,3282,3287,3285,3284″ limit=”47″ link=”lightbox” target=”self” width=”150″ height=”150″ title=”never”]:  

Kurs poprowadzi: Ewa Wudzińska

Założycielka szkoły, z wykształcenia ekonomista z zamiłowania joginka,  mama dwójki dzieci Lidii i Huga, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.

Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania  nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kurs nauczycielski z ashtanga jogi z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010. Od ponad 16 lat praktykuje jogę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie ( tj. Sharat Jois, Manju Jois, Rolf  and Marcy Naujokat, Nancy Gilgoff, John Scott i wielu innych – praktyka w Indiach, Hiszpanii,  Berlinie ) Obecnie serce zostawiła w Portugalii gdzie regularnie podróżuje by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Lei Perfetti.

Na co dzień od ponad 10 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy, uważny i zdrowy styl życia.SERDECZNIE ZAPRASZAMY! CZEKAMY NA WAS NA MACIE 🙂

Terminy:  3 weekendy / 6 spotkań1 )20,21.11.2021 godzina 10:302) 27,28.11.2021 godzina 10:303)04,05.12.2021 godzina 10:30   UWAGA ! Godzina może ulec niewielkim zmianom, za zgodą uczestników kursu —————————————————————————————Koszt : 400 pln Warunkiem uczestnictwa w kursie jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 60 PLN. Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej :————————————————————————————–Kontakt :Ewa Wudziń[email protected] 792-25-33-44

Scroll to Top