Kurs jogi dla kobiet w ciąży z Ewą Wudzińską

 

Start:  6 września, 2021 15:30

Zakończenie:  22 września, 2021 16:45

 

- brak informacji - 

 

450

Czy podczas ciąży można praktykować jogę?

Odpowiedź brzmi: oczywiście!

Joga jest starożytnym holistycznym systemem, zapewniającym harmonię między ciałem, umysłem i sercem. Jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie przyszła mama może zrobić dla siebie i swojego maleństwa w trakcie ciąży.

Joga jest wspaniałym narzędziem dla kobiet w ciąży, pomaga wejść w nowe doświadczenie ze zdrowym i silnym ciałem, spokojnym umysłem i otwartym sercem.

Ciąża to okres nieustających przemian, zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym czy emocjonalnym. Praktyka jogi podczas tych dziewięciu miesięcy pomaga  w łagodny sposób zaadaptować się do nadchodzących zmian, a młodym mamom przynosi spokój, wdzięczność i akceptację.

Ponadto praktyka jogi :

 • Pomoże rozluźnić ciało, uwolnić napięcia i przygotować organizm do porodu.
 • Pomoże zauważyć potrzeby własnego ciała, uwolnić emocje, utrzymać aktywność co będzie sprzyjać lepszemu rozwojowi Twojego dziecka.
 • Przygotuje stawy i kręgosłup do niesienia powiększającego się ciężaru ciała, odciąży kręgosłup i zredukuje bóle pleców, budując siłę nóg.
 • Pomoże utrzymać zrównoważoną i zbilansowana dietę, zachować sprawność i przyrost masy ciała w granicach normy.
 • Jest bezpieczną formą utrzymania sprawności ciała, a praktykowana w tym wyjątkowym okresie życia jest podnoszącą na duchu, piękną praktyką.
2N5A8613
2N5A8607
2N5A8620

Podczas 6 spotkań ( 6 zajęcia po  1.15 h poniedziałki i środy ) zajmiemy się:

 • omówimy znaczenie oddychania w czasie ciąży i podczas porodu,
 • poznamy techniki oddechowe, pozycje i medytację
 • będziemy praktykować asany- pozycję jogi wzmacniające nogi, otwierające biodra i klatkę piersiową
 • poznamy podstawowe zasady budowania bezpiecznej sekwencji do praktykowania w domu
 • porozmawiamy o  zmianach fizycznych, dolegliwościach i wyzwaniach jakie niesie ze sobą macierzyństwo
 • porozmawiamy o nastrojach, hormonach i  potrzebach kobiet
 • użyjemy dźwięku, wizualizacji oraz pozytywnych myśli (afirmacje)
 • porozmawiamy o wartość kobiecej siły i znaczeniu szczerej wspólnoty
 • każde spotkanie zakończone będzie długim relaksem z dźwiękiem mis, dzwonków i gongów tybetańskich.

W kurs dedykowany jest kobietą w ciąży po zakończonym ósmy tygodniu ciąży ( rozpoczynającym drugi trymestr ), których ciąża przebiega prawidłowo, by praktyka była bezpieczna i budująca.Wszelkie kontuzje i niedyspozycje należy wcześniej zgłosić prowadzącym.Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, dysponujemy wałkaami, klockami i paskami.Dla osób nie posiadających własnym mat – dostępne są maty szkolne.

Wcześniejszy kontakt z jogą nie jest konieczny, aczkolwiek mile widziany 🙂

Kurs poprowadzi: Ewa Wudzińska 

Założycielka szkoły Ashtanga Yoga Wrocław, z wykształcenia ekonomistka z zamiłowania joginka, żona, mama dwójki maluchów 4,5 letniej Lidii oraz 2 letniego Huga, ma za sobą trzy ciąże, dwa porody, pierwszy poprze cesarskie cięcie, drugi naturalnie.
Wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania  nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kurs nauczycielski z ashtanga jogi z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010. Od ponad 18 lat praktykuje jogę pod okiem wielu najlepszych nauczycieli jogi na świecie (praktyka w Indiach, w Hiszpanii, w Berlinie, obecnie regularnie podróżuję do Portugalii by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Leai Perfetti ). W ostatnim czasie bliska stała się jej łagodna praktyka vinyasy, dedykowana właśnie kobietą w ciąży.Na co dzień od ponad 12 lat prowadzi regularne zajęcia z  jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

img_8912x
img_8777
img_8763
img_8848
img_8908
2N5A8066
2N5A8021
2N5A8671(1)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! CZEKAMY NA WAS NA MACIE ?

Terminy: 3 tygodnie/ 6spotkań1 )06,08,09.2021 godzina 15:302)13,15.09.2021 godzina 15:303)20,22.09.2021 godzina 15:30 UWAGA ! Godzina może ulec niewielkim zmianom, za zgodą uczestników kursu—————————————————————————————KURS ODBĘDZIE SIĘ DLA MINIMUM 6 OSÓBKoszt : 450 plnWarunkiem uczestnictwa w kursie jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 PLN.Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej :————————————————————————————–Kontakt :Ewa Wudziń[email protected] 792-25-33-44

Przewiń do góry