KURS JOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH START 10.01.2022 GODZ. 19:45

 

Start:  8 listopada, 2021 19:45

Zakończenie:  24 listopada, 2021 21:00

 

pl Świętego Macieja 

 

400 PLN

Gorąco zapraszamy na noworoczną edycję kursu jogi dla początkujących.

Nowy rok –  to zawsze doskonały moment do wdrażania nowych planów, pomysłów i dobrych nawyków.

Zima w pełni, chłodne i krótkie dni, budzą potrzebę zadbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Wykorzystaj te naturalny rytm przyrody i zacznij praktykować JOGĘ . Bądź dla siebie dobry- zadbaj o zachowanie ciepła i energii w ciele.

Kurs jogi dla początkujących to najlepszym sposób na rozpoczęcie praktyki jogi oraz szeroko rozumianego self-care.

Kurs adresowany jest do osób mających pierwszy kontakt z jogą bądź wracających do praktyki po dłuższej przerwie.

Kurs  wprowadzający do systemu ashtanga jogi umożliwi Wam krok po kroku zapoznanie się z praktyką Ashtanga Jogi, w bezpiecznej bezstresowej atmosferze kameralnej grupy, pod czujnym okiem doświadczonych nauczycielek.Kurs „Joga dla początkujących” pomoże Wam w zbudowaniu głębokiej świadomości własnego ciała, pracy z oddechem, przygotuje do regularnej praktyki w grupie, jak i własnej.

Podczas 6 spotkań ( 6 zajęcia po 1.15 h w poniedziałki i środy ) zajmiemy się:

*wprowadzeniem teoretycznym do praktyki Ashtanga Jogi

*dokładną nauką podstawowej i najważniejszej sekwencji Powitań Słońca A I B

*analizą i świadomym budowaniem kolejnych asan z sekwencji (pozycji stojących i siadów) oraz ich terapeutycznym znaczeniem

*budowaniem świadomości ciała i relacji ruchu z oddechem

*wzmacnianiem, uelastycznianiem i nabieraniem prawidłowych nawyków podczas ćwiczeń.

*przygotowaniem uczestników do samodzielnej pracy z sekwencją – zwaną praktyką MYSORE

*znaczeniem i umiejętnością relaksacji i wyciszenia,

W kursie może wziąć udział każdy bez względu na wiek, płeć i wcześniejsze doświadczenie z jogą.Wszelkie kontuzje i niedyspozycje należy wcześniej zgłosić prowadzącym.Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, dla osób nie posiadających własnym mat – dostępne maty szkolne.W ramach kursu, każdy może wziąć 2 razy  bezpłatnie udział w regularnych zajęciach w szkole.

O metodzie:

Ashtanga Joga to wywodząca się z Indii dynamiczna medytacja w ruchu, która bazuje na pracy z trzema elementami: oddechem, asanami (czyli pozycjami jogi) oraz drishti (punktami skupieniem wzroku). Zajęcia charakteryzuje stała sekwencja asan oraz indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Regularna praktyka Ashtanga Jogi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na co dzień. „Każdy może praktykować jogę. Młodzi mogą praktykować jogę. Starzy mogą praktykować jogę. Bardzo starzy mogą praktykować jogę. Chorzy mogą praktykowąć jogę. Słabi mogą praktykować jogę. Tylko nie leniwi; leniwi ludzi nie mogą praktykować Ashtanga Jogi.” Sri Patthabi JoisZapraszamy do obejrzenia galerii :

„Każdy może praktykować jogę. Młodzi mogą praktykować jogę. Starzy mogą praktykować jogę. Bardzo starzy mogą praktykować jogę. Chorzy mogą praktykowąć jogę. Słabi mogą praktykować jogę. Tylko nie leniwi; leniwi ludzi nie mogą praktykować Ashtanga Jogi.” Sri Patthabi Jois

Zapraszamy do obejrzenia galerii :

Kurs poprowadzi: Ewa Wudzińska 

Założycielka szkoły Ashtanga Yoga Wrocław, z wykształcenia ekonomistka z zamiłowania joginka, żona, mama dwójki maluchów 4,5 letniej Lidii oraz 2 letniego Huga, ma za sobą trzy ciąże, dwa porody, pierwszy poprze cesarskie cięcie, drugi naturalnie.
Wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką. Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania  nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kurs nauczycielski z ashtanga jogi z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010. Od ponad 18 lat praktykuje jogę pod okiem wielu najlepszych nauczycieli jogi na świecie (praktyka w Indiach, w Hiszpanii, w Berlinie, obecnie regularnie podróżuję do Portugalii by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Leai Perfetti ). W ostatnim czasie bliska stała się jej łagodna praktyka vinyasy, dedykowana właśnie kobietą w ciąży. Na co dzień od ponad 12 lat prowadzi regularne zajęcia z  jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! CZEKAMY NA WAS NA MACIE

Terminy : 3 tygodnie/ 6 spotkań

01) 10,12.01.2022 godzina 19:45
2) 17,19.01.2022 godzina 19:45
3) 24,26.01.2022 godzina 19:45  

UWAGA ! Godzina może ulec niewielkim zmianom, za zgodą uczestników kursu.

Koszt : 300 pln

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 PLN. Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej :

Kontakt :

Ewa Wudzińska

[email protected]

tel 792-25-33-44

Przewiń do góry