noworoczny KURS JOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH START 06.02.2024 GODZ. 19:45

 

Start:  6 lutego, 2024 19:45

Zakończenie:  20 lutego, 2024 21:00

 

pl Świętego Macieja 11/7 

 

300,00 PLN

Dołącz do wydarzenia!

Gorąco zapraszamy na noworoczną edycję kursu jogi dla początkujących.

Z nowym rokiem na matę !

Wykorzystaj ten czas i naturalny nurt przyrody i zacznij praktykować JOGĘ.

Zapraszamy Cię do poznania jednej z najbardziej dynamicznych odmian jogi – Ashtanga Jogi

Jeśli pragniesz rozpocząć praktykę jogi, dowiedzieć się czym jest asana oraz poznać technikę jej wykonywania, doświadczyć co znaczy swobodny ruch i świadomość oddechu, ten kurs jest właśnie dla Ciebie !

Kurs wprowadzający do sytemu ashtanga jogi to najlepszym sposób na rozpoczęcie praktyki jogi oraz najlepsza ścieżka rozwoju w naszej szkole, pozwalający z łatwością i wiedzą na dołączenie do grup ze stacjonarnego grafiku.

Kurs adresowany jest do osób mających pierwszy kontakt z jogą bądź wracających do praktyki po dłuższej przerwie.

Kurs  wprowadzający do systemu ashtanga jogi umożliwi Ci krok po kroku zapoznanie się z praktyką Ashtanga Jogi, w bezpiecznej bezstresowej atmosferze kameralnej grupy, pod czujnym okiem doświadczonej nauczycielki.

Kurs „Joga dla początkujących” pomoże Ci w zbudowaniu świadomości własnego ciała, pracy z oddechem, przygotuje do regularnej praktyki w grupie, jak i własnej.

Kurs jest pierwszym krokiem do szeroko rozumianego self-care.

Podczas 5 spotkań ( 5 zajęcia po 1.15 h w wtorki i i czwartki ) zajmiemy się:

*wprowadzeniem teoretycznym do praktyki Ashtanga Jogi

*dokładną nauką podstawowej i najważniejszej sekwencji Powitań Słońca A I B

* techniką, analizą i świadomym budowaniem kolejnych asan z sekwencji (pozycji stojących ) oraz ich terapeutycznym znaczeniem

*budowaniem świadomości ciała i relacji ruchu z oddechem

*wzmacnianiem, uelastycznianiem i nabieraniem prawidłowych nawyków podczas praktyki

*przygotowaniem uczestników do samodzielnej pracy z sekwencją – zwaną praktyką MYSORE

*znaczeniem i umiejętnością relaksacji i wyciszenia,

W kursie może wziąć udział każdy bez względu na wiek, płeć i wcześniejsze doświadczenie z jogą. Wszelkie kontuzje i niedyspozycje należy wcześniej zgłosić prowadzącym.

Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, dla osób nie posiadających własnym mat – dostępne maty szkolne.

W ramach kursu, każdy może wziąć 2 razy  bezpłatnie udział w regularnych zajęciach w szkole.

O metodzie:

Ashtanga Joga to wywodząca się z Indii dynamiczna medytacja w ruchu, która bazuje na pracy z trzema elementami: oddechem, asanami (czyli pozycjami jogi) oraz drishti (punktami skupieniem wzroku). Zajęcia charakteryzuje stała sekwencja asan oraz indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję.

Regularna praktyka Ashtanga Jogi przynosi wiele korzyści na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrasta witalność i energia osobista, równowaga i harmonia na co dzień.

Jak zwykł mówić Sri Patthabi Jois „Każdy może praktykować jogę. Młodzi mogą praktykować jogę. Starzy mogą praktykować jogę. Bardzo starzy mogą praktykować jogę. Chorzy mogą praktykowąć jogę. Słabi mogą praktykować jogę. Tylko nie leniwi; leniwi ludzi nie mogą praktykować Ashtanga Jogi.” Sri Patthabi Jois

Zapraszamy do obejrzenia galerii :

Kurs poprowadzi:

Ewa Wudzińska 

Założycielka szkoły Ashtanga Yoga Wrocław, z wykształcenia ekonomistka z zamiłowania joginka, mama dwójki maluchów 5,5 letniej Lidii oraz 2,5 letniego Huga.

Wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.

Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kursy nauczycielskie z Manju Pattabhi Jois Berlin 2010 oraz Basią Lipską Wrocław 2009.

Blisko 20 lat praktykuje jogę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie ( tj. Sharat Jois, Manju Jois, Rolf and Marcy Naujokat, Nancy Gilgoff, John Scott i wielu innych – Obecnie serce zostawiła w Portugalii gdzie regularnie podróżuje by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Leą Perfetti.


Na co dzień od ponad 15 lat prowadzi regularne zajęcia z jogi w szkole AYW, warsztaty doszkalające dla nowych adeptów jogi oraz nauczycieli.

Organizuje i prowadzi wyjazdy i retreaty z jogą i szeroko rozumianym self-care.

Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! CZEKAMY NA WAS NA MACIE

Terminy : 3 tygodnie/5 spotkań

01) 06,08.02.2024 godzina 19:45
2) 13,15.02.2024 godzina 19:45
3) 20.02.2024 godzina 19:45  

UWAGA ! LISTA MIEJSC OGRANICZONA – MAX 12 OSÓB

Godzina może ulec niewielkim zmianom, za zgodą uczestników kursu.

Inwestycja : 300 pln

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 PLN. Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej :

Kontakt :

Ewa Wudzińska

[email protected]

tel 792-25-33-44

Scroll to Top