Wrześniowy weekend z ashtanga jogą w Kamieńczyku 20-22.09.2019

Start 20 września, 2019
Zakończenie 22 września, 2019

20:00 - 17:00

Siedlisko Ciszy , Kamieńczyk 10, Międzylesie

430,00

Wyjątkowy weekend na, którym oprócz dynamicznejj praktyki ashtanga jogi, będziemy rozwijać, pogłębiać, budować  świadomość ciała oraz uwagę praktykującą sekwncje księżcową .

Wyjazd kierowany jest do każdego kto potrzebuje relaksu, wyciszenia i oderwania od codzienności, do osób praktykujących jogę jak również tych zupełnie początkujących ceniących sobie aktywny wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji.

Warsztat jest okazją do pogłębienia i rozwinięcia praktyki jogi.

Siedlisko Ciszy – Dom Działań Twórczych to wyjątkowo urocze miejsce położone pośród gór Kotliny Kłodzkiej, oddalone od wsi, otoczone naturą, sprzyja wyciszeniu, relaksowi. Rozległy ogród, nastrojowa sala kominkowa z biblioteką, wybudowana specjalnie na potrzeby zajęć jogi sala, a wszystko wzbogacone przepyszną kuchnią domową, która nieustannie zachwyca i inspiruje każdego spędzającego czas w Kamieńczyku www.agrokotlina.pl

To również doskonałe miejsce dla miłośników górskich wycieczek pieszych i rowerowych, w okolicy masyw Śnieżnika, zabytkowe Międzygórze, Dolna Morawa z wieloma atrakcjami. Zaledwie 15 km od „Siedliska Ciszy” usytuowane jest piękne, czyste jezioro w Pastvinach, stanowiące doskonałe miejsce letniej rekreacji.

http://www.miedzygorze.com.pl/
http://www.dolnimorava.cz/_pl/przezyj-z-nami-duzo-zabawy-latem-w-dolni-morava/
http://zapora-pastwiny-pastviny.czeskiegory.pl/tresc-uzytkownikow/

Ashtanga Joga to najskuteczniejsza metoda jogi dająca, zaskakująco głębokie efekty zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym.Charakteryzuje się genialnie ułożoną sekwencją asan (pozycji jogi ) połączoną rytmicznym oddechem, które oczyszczają i uzdrawiają ciało czyniąc je lekkim, zdrowym, pełnym siły i witalności oraz umysł, który przepełnia się uczuciem radości, spełnienia i wewnętrzną równowagą.

Sekwencja księżycowa – unikatowa sekwencja asan, uspokajająca, kojąca układ nerwowy i regenerująca praktyka przeznaczona dla wszystkich. Została ona zmodyfikowana i rozbudowana przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeneya. Jej podstawy są identyczne jak w klasycznej ashtanga jodze. Utrzymujemy świadomą kontrolę nad oddechem wykorzystując oddech ujjayi oraz skupiamy się na utrzymywaniu zaworów energetycznych – bandh. Nie występują w niej klasyczne przeskoki (vinyasy) za to wykonujemy suptavinyasy, które mimo, że są znacznie łagodniejsze doskonale rozciągają ciało w płaszczyźnie strzałkowej. Zamiast Powitań Słońca wykonujemy Powitania Księżyca. W pozycjach zostajemy dłużej niż zazwyczaj. Oczy utrzymujemy przymknięte, aby łatwiej przenieść uwagę do wewnątrz. Każdą pozycje rozpoczynamy od lewej strony, po to by przełamać schematy, których się wcześniej wyuczyliśmy. Lewa strona ciała reprezentuje intuicję i kobiecy aspekt ludzkiej natury (w przeciwieństwie do prawej symbolizujące analityczny umysł i męskie cechy). Lewa strona związana jest z przywspółczulnym układem nerwowym w sanskrycie zwanym Ida nadi lub Chandra nadi, dlatego też sekwencja księżycowa doskonale równoważy solarny i energetyczny aspekt praktyki ashtanga jogi.
Praktykę tę mogą wykonywać kobiety podczas menstruacji czy też przy wykorzystaniu alternatywnych wersji asan, w trakcie ciąży. Jest idealna na czas tzw. moondays – pełni lub nowiu księżyca.
Wykonując sekwencje księżycową stajemy się bardziej wrażliwi na energię, którą przesyła nam księżyc i wykorzystujemy ją do własnego rozwoju, pogłębiania introspekcji ucząc się bardziej zrównoważonej praktyki.
Chandra Krama jest przydatna w rozwijaniu uważności mięśni wewnętrznych tułowia. Sekwencja skupia się na otwieraniu i rozluźnianiu bioder oraz dolnych pleców, wzmacnianiu nóg. Ma terapeutyczny wpływ na barki, nadgarstki, kolana, biodra i dolne plecy. jest dobra praktyką dla tych, którzy pracują nad wygięciami do tyłu. Asany końcowe z oparciem nóg o ścianę wykonywane przed relaksem pomagają nam w pełni się zregenerować..Wszystkie te aspekty sprawiają, że jest to niezwykła i unikatowa praktyka, którą na pewno musisz poznać.

W programie joga 2 x dziennie

 • Codzienna poranna praktyka ashtanga jogi z podziałem na grupy początkującą (zajęcia prowadzone) i zaawansowaną ( zajęcia w stylu Mysore)
 • Popołudniowe zajęcia – sekwencja księżycowa
 • techniki oddychania
 • spacery, oglądnie filmów i wieczorne biesiadowanie

Orientacyjny program dnia

 • 7.30 – 10 praktyka jogi (zajęcia w stylu mysore, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania uczestników)
 • 10.00 – śniadanie
 • 11:00 – 16:00 – czas wolny
 • 13.00 – lekkie danie lub deser
 • 16-17.30 – joga na kołach lub sekwencja księżycowa.
 • 18:00 – obiad

Warsztat rozpocznie się w piątek 20.09.2019 kolacją o godz. 20.00, a zakończy się w niedzielę 22.09.2019 obiadem ok godz. 17.00. Wyjedziemy wypoczęci i wspaniale zregenerowani!

Zajęcia jogi poprowadzi:

Ewa Wudzińska

Założycielka szkoły, mama Lidii, joginka, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka energiczna związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia zawodowe nadane przez Ministra Sportu i Turystyki oraz uprawnienia do nauczania ashtanga jogi kurs nauczycielski z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010). Od ponad 13 lat praktykuje jogę pod okiem jednych z najlepszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie (praktyka w Indiach, w Hiszpanii, Portugali, Berlinie).Na co dzień od ponad 7 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi, z zaangażowaniem i miłością dzieląc się swoja pasją. Dzięki codziennej praktyce oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Z radością propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

.

Koszt: 430 zł
Osoba nie ćwicząca jogi: 350 zł.
Dzieci do lat 3 śpiące z rodzicami bezpłatnie,

Cena obejmuje:

 • zajęcia jogi,
 • zakwaterowanie w „Siedlisku Ciszy”
 • pełne, wysokiej jakości wyżywienie. ( Kuchnia wegańska i wegetariańska )

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać  przesyłając zgłoszenie drogą mailową na [email protected] i wpłatę (w ciągu 5 dni roboczych) zadatku* w wysokości 200 zł od osoby. Po otrzymaniu zgłoszenia odsyłamy maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca i danymi do przelewu.

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatu oraz rezerwacji
[email protected] tel 792-25-33-44

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (max 15 osób) DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

* Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia

Zobacz galerię zdjęć z zeszłorocznego sierpniowego pobytu w Kamieńczyku:[su_custom_gallery source=”media: 728,905,2541,2554,2553,2544,2546,2545,2543,2542,2540,2531,2530,2535,2537,2538,724,754,744,736,734,737,739,740″ limit=”47″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”]

 

 

Sekwencja księżycowa powraca do grafiku !!! od 06.09.2019

zobacz kolejne

Join event

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)