Ashtanga joga i aerial joga – Kamieńczyk -weekend 20-22.10.2017

Start 20 października, 2017
Zakończenie 22 października, 2017

20:00 - 17:00

Kamieńczyk 10, Miedzylesie

460

Wyjątkowy weekend na, którym oprócz dyanmicznej praktyki ashtanga jogi, bedziemy relaksować się jogą na chustach , a wieczorem rozpłyniemy się przy dźwiękach skrzypc.

Wyjazd kierowany jest do każdego kto potrzebuje relaksu, wyciszenia i oderwania od codzienności, do osób praktykujących jogę jak również tych zupełnie początkujących ceniących sobie aktywny wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji.

Warsztat jest okazją do pogłębienia i rozwinięcia praktyki jogi.

Siedlisko Ciszy – Dom Działań Twórczych to wyjątkowo urocze miejsce położone pośród gór Kotliny Kłodzkiej, oddalone od wsi, otoczone naturą, sprzyja wyciszeniu, relaksowi. Rozległy ogród, nastrojowa sala kominkowa z biblioteką, wybudowana specjalnie na potrzeby zajęć jogi sala, a wszystko wzbogacone przepyszną kuchnią domową, która nieustannie zachwyca i inspiruje każdego spędzającego czas w Kamieńczyku www.agrokotlina.pl

To również doskonałe miejsce dla miłośników górskich wycieczek pieszych i rowerowych, w okolicy masyw Śnieżnika, zabytkowe Międzygórze, Dolna Morawa z wieloma atrakcjami. Zaledwie 15 km od „Siedliska Ciszy” usytuowane jest piękne, czyste jezioro w Pastvinach, stanowiące doskonałe miejsce letniej rekreacji.

http://www.miedzygorze.com.pl/
http://www.dolnimorava.cz/_pl/przezyj-z-nami-duzo-zabawy-latem-w-dolni-morava/
http://zapora-pastwiny-pastviny.czeskiegory.pl/tresc-uzytkownikow/

Ashtanga Joga to najskuteczniejsza metoda jogi dająca, zaskakująco głębokie efekty zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym.Charakteryzuje się genialnie ułożoną sekwencją asan (pozycji jogi ) połączoną rytmicznym oddechem, które oczyszczają i uzdrawiają ciało czyniąc je lekkim, zdrowym, pełnym siły i witalności oraz umysł, który przepełnia się uczuciem radości, spełnienia i wewnętrzną równowagą.

Aerial Yoga jest pięknym rodzajem Yogi. Na zajęciach Aerial Yogi nasze ciało podtrzymywane jest dzięki hamakowi dlatego  wiele asan wykonywanych jest z duża swoboda i lekkością, umożliwiając tym samym dojście do spokoju ducha i umysłu.  W powietrzu ciało staje się  lekkie i zwinne, pozwala odkryć nowe doznania ruchowe i uczucie wolności, tworząc przestrzeń do poznania na nowo swojego ciała . Zmysłowa i delikatna strona praktyki Aerial Yogi jest obecna we wszystkich ruchach podczas gdy wytrzymałość fizyczna, psychiczna jaki i balans są wystawiane na ciągła próbę w trakcie wykonywania asan przy użyciu hamaku. Aerial Yoga wspiera praktykę jogi tradycyjnej.

W programie joga 2 x dziennie

 • Codzienna poranna praktyka ashtanga jogi z podziałem na grupy początkującą (zajęcia prowadzone) i zaawansowaną ( zajęcia w stylu Mysore)
 • Popołudniowe zajęcia warsztatowe (otwieranie bioder, wygięcia do tyłu, wzmacnianie mięśni wewnętrznych brzucha, sesje regeneracyjne)
 • techniki oddychania
 • zajęcia z jogi na chustach
 • spacery, oglądnie filmów i wieczorne biesiadowanie
 • wieczorny koncert na skrzypcach

Orientacyjny program dnia

 • 7.30 – 10 praktyka jogi (zajęcia w stylu mysore, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania uczestników)
 • 10.00 – śniadanie
 • 11:00 – 16:00 – czas wolny
 • 13.00 – lekkie danie lub deser
 • 14.30-16.30 – joga na chustach
 • 16:30 – 18:00 – zajęcia warsztatowe, pranayama, medytacja
 • 18:00 – obiad

Warsztat rozpocznie się w piątek 20.10.17 kolacją o godz. 20.00, a zakończy się w niedzielę 22.10.17 obiadem ok godz. 17.00. Wyjedziemy wypoczęci i wspaniale zregenerowani!

Zajęcia jogi poprowadzi:

Ewa Mościńska

Od dziecka energiczna związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą , która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej uprawnienia zawodowe nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, nauczyciel Ashtanga jogi. ( kurs nauczycielski z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010). Od ponad 12 lat praktykuje jogę pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli ( praktyka w Indiach, w Hiszpanii, w Berlinie, Portugalii). Na co dzień od ponad 6 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi wg tradycji Shri K Pattabhi Jois w Ashtanga Yoga Wrocław i Abhaya Studio Jogi, z zaangażowaniem i miłością dzieląc się swoja pasją. Dzięki regularnej codziennej praktyce oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Z radością propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

Paulina Strzednicka

Nauczycielka, marzycielka , muzyk, podróżnik, joginka, matka dwóch przepięknych maluchów. Przygodę z Aerial Yoga rozpoczęła ponad 8 lat temu . Mieszkając na Cyprze praktykowała jogę pod okiem cudownego nauczyciela Parisa Chrystanthou( z Vinyasa Yoga Studio). To on właśnie pięknego słonecznego dnia zainspirował ją by spróbowała jogi na szarfach. Od tego dnia wiedziała , że aerial joga stanie się nieodłączna częścią jej praktyki, Mijają  lata, a ona ciągle poszukuje nowych możliwości pogłębienia swojej praktyki i ścieżek duchowego rozwoju. Jej warsztaty z Aerial Jogi oferowała już w wielu miejscach, na różnych festiwalach rozwojowych, w różnych częściach Europy (takich jak Portugalia, Franca, Hiszpania, Austria, Anglia, Cypr i inne.,`) i dla różnych ludzi i grup wiekowych, zaczynając od maluszków,  a kończąc na  seniorach. Mieszkając w Brazylii ponad 5 lat współpracowała z grupa cyrkowa robiąc akrobacje na szarfie. Znajomość i praca z ciałem w wielu formach rozwoju ruchowego jest jej bardzo bliska. Propaguje zdrowy tryb życia i uwielbia zdrową kuchnie, Prowadzenie zajęć z Aerial Jogi jest jedną z jej pasji, muzyka to jej druga pasja. Gra na skrzypcach, śpiewa i komponuje. Organizuje koncerty relaksacyjne na bazie dźwięków skrzypiec i głosu. Jej muzyka często towarzyszy także jej warsztatom jako forma dodatkowego relaksu i ukojenia dla duszy,

Koszt: 460 zł
Osoba nie ćwicząca jogi: 350 zł.
Dzieci śpiące z rodzicami bezpłatnie,

Cena obejmuje:

 • zajęcia jogi, ( ashtanga i air joga )
 • zakwaterowanie w „Siedlisku Ciszy”
 • pełne, wysokiej jakości wyżywienie. ( Kuchnia wegańska i wegetariańska )

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać  przesyłając zgłoszenie drogą mailową na [email protected] i wpłatę (w ciągu 5 dni roboczych) zadatku* w wysokości 200 zł od osoby. Po otrzymaniu zgłoszenia odsyłamy maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca i danymi do przelewu.

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatu oraz rezerwacji
[email protected] tel 792-25-33-44

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (max 15 osób) DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

* Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia

Zobacz galerię zdjęć z zeszłorocznego sierpniowego pobytu w Kamieńczyku:

[su_custom_gallery source=”media: 910,909,907,906,899,904,914,888,896,889,891,892,917,918,911″ limit=”24″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”][su_custom_gallery source=”media: 656,654,655,624,623,622,613,612,610,665,662,661,659,664,663″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”][su_custom_gallery source=”media: 620,619,602,603,604,606,597,598″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”][su_custom_gallery source=”media: 598,597,502,606,604,602″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”][/su_custom_gallery][/su_custom_gallery]

 

Weekend z ashtanga jogą i zimowymi atrakcjami

zobacz kolejne

Join event

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)