Warsztat „Stanie na głowie prostsze niż myślisz” 16.02.2019 godzina 12:00

Start 16 lutego, 2019
Zakończenie 1 grudnia, 2018

12:00 - 14:00

Sienkiewicza 8 A, Wroclaw

120,00

Gorąco zapraszamy Was na intensywny warsztat poświęcony „Salamba – śirsasanie” pozycji stania na głowie, warsztat którego celem jest poszukiwanie stabilności w pozycji Sirsasany, nie tylko w ciele, ale przede wszystkim w głowie.
 
Śirszasana jest uznawana za króla asan, jako że głównie oddziałuje na mózg, który rządzi układem nerwowym i narządami zmysłu.
„Iyengar w książce Światło jogi, mówi mózg jest siedzibą wiedzy, ośrodkiem inteligencji, rozróżniania mądrości i mocy.
Jest siedzibą Brahmana, duszy. Kraj nie może dobrze rozwijać się bez odpowiedniego króla lub głowy państwa i także ciało nie może funkcjonować bez zdrowego mózgu”.
Śirszasana właśnie tak działa. Daje nam zdrowy mózg i jest słusznie uznawana za króla wśród asan. Reguralne ćwiczenie śirsasany zwiększ dopływ czystej , utlenionej krwi do komórek mózgowych .Wpływa to na ich regenerację, zwiększa moc intelektu i jasność myślenia.
 
Jednakże efekt Śirszasany może być doświadczany tylko wtedy, gdy jest ona wykonywana prawidłowo !
 * Co to jest prawidłowa Śirszasana?
*  Jak przygotować ciało do stabilnej pozycji ?
* Co dzieje się z kręgosłupem w śirszasanie i jakie korekty należy zrobić
* Jak ustawić się, aby być absolutnie prostym*
* Kiedy praktykujemy stanie na głowie ?
* Jak przełamać strach, opór w głowie i krok po kroku budować stabilną pozycje ?
 
To i dużo więcje dowicie się na warsztatach, poznacie ćwiczenia przygotowujące ciało do pozycji odwróconej, rozmaite warianty ustawień i sposoby wejścia w asanę. Porozmawiamy o liczonych korzyściach zdrowotnych płynących z regularnego wykonywania Sirsasany, a także psychologicznych aspektach pracy nad tą wyjątkową asaną.
 
Samodzielność i prawdziwa stabilność w pozycji Sirsasany pochodzi z wewnątrz. Pomożemy Ci ją odnaleźć.
 
Warsztaty przeznaczony dla osób praktykujących jogę, poziom zaawansowania w jodze oraz aktualny stopień opanowania Sirsasany NIE  MA ZNACZENIA. Każdy może uczestniczyć w warsztacie, każdy kto chce poznać, pogłębić i wzbogacić swoją praktykę stania na głowie z doświadczoną nauczycielką Ewą Mościńską.
 
Ewa Mościńska:
Założycielka szkoły, mama Lidii, joginka, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka energiczna związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.
Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kurs nauczycielski z ashtanga jogi z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010. Od ponad 13 lat praktykuje jogę pod okiem jednych z najlepszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie (praktyka w Indiach, w Hiszpanii, w Berlinie, obecnie regularnie podróżuję do Portugalii by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Leai Perfetti )
Na co dzień od ponad 8 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy i zdrowy styl życia.
 
Koszt 120 zl.
 
Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 60 PLN.
Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej :
————————————————————————————–
Kontakt :
Ewa Mościńska
tel 792-25-33-44
 
 

YOGA WHEEL - KOŁA 09.03.2018 godz. 12:00

zobacz kolejne

Join event

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)