Sekwencja księżycowa powraca do grafiku !!! od 06.09.2019

6 września, 2019

18:30 - 20:00

ul. Świętego Macieja 11/7, 50-244 Wrocław- Nadodrze

zgodnie z cennikiem karnetów

 

Z wielką radością informujemy, że od 06 września sekwencja księżycowa powraca do regularnego grafiku.

Zapraszamy w każdy piątek na godzinę 18:30, zajęcia prowadzi Dzidka Świątek.

Sekwencja księżycowa – unikatowa sekwencja asan, uspokajająca, kojąca układ nerwowy i regenerująca praktyka przeznaczona dla wszystkich. Została ona zmodyfikowana i rozbudowana przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeneya. Jej podstawy są identyczne jak w klasycznej ashtanga jodze. Utrzymujemy świadomą kontrolę nad oddechem wykorzystując oddech ujjayi oraz skupiamy się na utrzymywaniu zaworów energetycznych – bandh. Nie występują w niej klasyczne przeskoki (vinyasy) za to wykonujemy suptavinyasy, które mimo, że są znacznie łagodniejsze doskonale rozciągają ciało w płaszczyźnie strzałkowej. Zamiast Powitań Słońca wykonujemy Powitania Księżyca. W pozycjach zostajemy dłużej niż zazwyczaj. Oczy utrzymujemy przymknięte, aby łatwiej przenieść uwagę do wewnątrz. Każdą pozycje rozpoczynamy od lewej strony, po to by przełamać schematy, których się wcześniej wyuczyliśmy. Lewa strona ciała reprezentuje intuicję i kobiecy aspekt ludzkiej natury (w przeciwieństwie do prawej symbolizujące analityczny umysł i męskie cechy). Lewa strona związana jest z przywspółczulnym układem nerwowym w sanskrycie zwanym Ida nadi lub Chandra nadi, dlatego też sekwencja księżycowa doskonale równoważy solarny i energetyczny aspekt praktyki ashtanga jogi.

Praktykę tę mogą wykonywać kobiety podczas menstruacji czy też przy wykorzystaniu alternatywnych wersji asan, w trakcie ciąży. Jest idealna na czas tzw. moondays – pełni lub nowiu księżyca.

Wykonując sekwencje księżycową stajemy się bardziej wrażliwi na energię, którą przesyła nam księżyc i wykorzystujemy ją do własnego rozwoju, pogłębiania introspekcji ucząc się bardziej zrównoważonej praktyki.

Chandra Krama jest przydatna w rozwijaniu uważności mięśni wewnętrznych tułowia. Sekwencja skupia się na otwieraniu i rozluźnianiu bioder oraz dolnych pleców, wzmacnianiu nóg. Ma terapeutyczny wpływ na barki, nadgarstki, kolana, biodra i dolne plecy. jest dobrą praktyką dla tych, którzy pracują nad wygięciami do tyłu. Asany końcowe z oparciem nóg o ścianę wykonywane przed relaksem pomagają nam w pełni się zregenerować. Wszystkie te aspekty sprawiają, że jest to niezwykła i unikatowa praktyka, którą na pewno musisz poznać.

Dzidka Świątek

Pedagog – nauczyciel – joginka, miłośniczka ashtanga yogi, którą praktykuje od 2006 r.

Po roku codziennej praktyki zaczęła asystować w prowadzeniu zajęć, coraz dokładniej poznając techniki tej metody oraz metodykę nauczania. Od 2008 r. prowadzi regularne zajęcia z Ashtanga jogi. Stale doskonali swój warsztat i zasób wiedzy uczestnicząc w warsztatach znanych nauczycieli. Uczyła się u: Sri V. Sheshadriego, Gabriela Azouley, Guille Benitez, Basi Lipskiej, Ewy Jaros, Radka Rychlika, Macieja Wieloboba, Maxa Czenszaka, Przemka Nadolnego, Krystian Mesjasza.

Jednakże  najważniejszy okres w rozwoju nauczycielskim ( i nie tylko ) to dwuletnie studia podyplomowe na wrocławskiej AWF „Psychosomatyczne Praktyki Jogi” kierowane przez prof. Leszka Kulmatyckiego.

Cały czas pogłębia praktykę własną dzięki czemu służy Wam wiedzą i doświadczeniem, które uzyskała poprzez bezpośrednie doświadczanie siebie i naukę.

Praktyka jogi wspiera jej rozwój osobisty, uczy jak integrować ciało i umysł. Wierzy, że  to praca nad sobą, która pomaga żyć pełniej i bardziej świadomie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących pozycje z sekwencji księżycowej:

[su_custom_gallery source=”media: 2604,2603,2605,2606,2607,2608,2609,2610,2611,2612,2613″ limit=”47″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! CZEKAMY NA WAS NA MACIE ?

Kontakt :
Ewa Wudzińska 
tel 792-25-33-44

 

Prezentujemy nasze nowe wnetrza pl. Św. Macieja 11/7.

zobacz kolejne

Join event

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)