INVERTION-Pozycje odwrócone- – 03.05.2021 godz. 09:00

3 maja, 2021

09:00 - 12:00

pl. Świetego Macieja 11/7 , Wrocław

150,00

Gorąco zapraszamy Was na pogłębiony warsztat poświęcony  pozycją odwróconym.
Warsztat którego celem jest poszukani stabilności i wygody w pozycjach odwróconych, nie tylko w ciele, ale przede wszystkim w głowie.
Warsztaty przeznaczony dla osób praktykujących jogę, metoda jogi oraz aktualny stopień opanowania pozycji odwróconych NIE  MA ZNACZENIA.
W warsztacie może uczestniczyć każdy kto chce urozmaicić, pogłębić i wzbogacić swoją praktykę pozycji odwróconych z doświadczoną nauczycielką Ewą Wudzińską.
 
„Iyengar w książce Światło jogi, mówi mózg jest siedzibą wiedzy, ośrodkiem inteligencji, rozróżniania mądrości i mocy.
Jest siedzibą Brahmana, duszy. Kraj nie może dobrze rozwijać się bez odpowiedniego króla lub głowy państwa i także ciało nie może funkcjonować bez zdrowego mózgu”.
Właśnie tak działają pozycje odwrócone. Dają nam zdrowy mózg i są słusznie uznawane za jedne z najważniejszych wśród asan.
Regularna praktyka pozycji odwróconych zwiększa dopływ czystej, utlenionej krwi do komórek mózgowych .Wpływa to na ich regenerację, zwiększa moc intelektu i jasność myślenia.
 
Jednakże efekty te mogą być doświadczane tylko wtedy, gdy asany odwrócone są  wykonywane prawidłowo !
CZYLI JAK ?
Spróbujemy odpowiedzieć  na warsztatach.

Na warsztatach, poznacie ćwiczenia przygotowujące ciało do pozycji odwróconych, rozmaite warianty ustawień i sposoby wejścia w asany. Porozmawiamy o liczonych korzyściach zdrowotnych płynących z regularnego wykonywania pozycji odwróconych, a także psychologicznych aspektach pracy nad tymi  wyjątkowymi asanami.

Ponadto porozmawiamy :

*Czym są pozycje odwrócone?

*Omówimy najważniejszą pozycje  jaka jest Śirszasana z jej wariantami.

*Spróbujemy sięgnąć do bardziej zaawansowanych asan jak stanie na przedramionach czy stanie na rękach

( Pinchamayurasana i Adho Mukha Vrksasana ).

*Jak przygotować ciało do stabilnej pozycji ?

*Kiedy praktykujemy  pozycje odwrócone.

*Jak przełamać strach, opór w głowie i krok po kroku budować stabilną

Nauka pozycji odwróconych to pewien PROCES, gdzie w miarę rozwoju mamy więcej łatwości, możliwości, satysfakcji a nawet zabawy. Stabilność w pozycjach pochodzi z wewnątrz.
Wskażemy Wam drogę jak ją odnaleźć.
 
PROWADZI – Ewa Wudzińska:

Założycielka szkoły, z wykształcenia ekonomista z zamiłowania joginka,  mama dwójki dzieci Lidii i Huga, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois . Od dziecka związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara pod okiem Darka Wojteczka, swojego pierwszego i wieloletniego nauczyciela. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą, która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką.

Ewa jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania  nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, ponadto ukończyła kurs nauczycielski z ashtanga jogi z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010. Od ponad 16 lat praktykuje jogę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli ashtanga jogi na świecie ( tj. Sharat Jois, Manju Jois, Rolf  and Marcy Naujokat, Nancy Gilgoff, John Scott i wielu innych – praktyka w Indiach, Hiszpanii,  Berlinie ) Obecnie serce zostawiła w Portugalii gdzie regularnie podróżuje by praktykować pod okiem Tarika Van Prehn i Lei Perfetti.

Na co dzień od ponad 10 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej pasją, a praktyka jogi życiem. Z radością i zaangażowaniem propaguje świadomy, uważny i zdrowy styl życia.

Koszt 150 zl.
 
Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 PLN.
Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej :
————————————————————————————–
Kontakt :
Ewa Wudzińska
tel 792-25-33-44
 
 

Solu SPA - Czerwcówka mocy nad Bałtykiem 31.05-06.06.2021

zobacz kolejne