Poranny MYSORE z Krystianem Mesjaszem 21.04.2018

Kwiecień 21, 2018

06:30 - 08:50

ul Sienkiewicz 8 A , 50-335 Wrocław

45 zl

Gorąco zapraszamy Was, na wyjątkowy poranny mysore, który gościnnie poprowadzi Krystian Mesjasz.

Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga yogi autoryzowanym przez instytut KPJAYI w Mysore. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso na macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi.

Zajęcia przeznaczone dla osób praktykujących w systemie ashtanga jogi, znających minimum pozycję stojące.

Koszt 45 zl

Zapisy i info.
Ewa Mościńska
ashtangawroclaw@gmail.com tel. 792-25-33-44

Zobacz kilka ujęć z poprzedniego MYSORE z Krystianem :

Czym jest MYSORE?

To tradycyjny, najlepszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób uczenia jogi. Wywodzi się z długiej tradycji nauczania jogi sięgającej blisko 5000 lat. Współcześnie praktyka w stylu Mysore jest związana z nazwiskiem nauczyciela jogi Sri K. Pattabhi Joisa, zwanego Guruji (1915 – 2009), który z pasją propagował piękno tej praktyki wśród niezliczonej rzeszy ludzi na całym świecie. Jego nauki są obecnie kontynuowane przez jego wnuka R. Sharatha Joisa, kierującego centrum KPJAY w Mysore w Indiach; jego córkę, Sarawati Jois, syna Manju Joisa w Kalifornii w USA  a także przez wielu innych wspaniałych nauczycieli z całego świata, którzy doświadczyli  praktyki pod okiem mistrza.

Styl Mysore to praktyka własna, dostosowana do indywidualnych potrzeb i predyspozycji ucznia, gdzie zgodnie z własnym rytmem i oddechem podążamy przez inteligentnie ułożoną sekwencję asan (czyli pozycji jogi).

To praktyka dla każdego, na każdym poziomie zaawanasowania, bezpieczna i uważna, dostosowana do predyspozycji fizycznej i psychicznej ucznia.

To praktyka gdzie uczeń ma bezpośredni kontakt z nauczycielem, który na podstawie indywidualnych umiejętności  ucznia dobiera sekwencję odpowiednio dla niego oraz decyduje o tym jak daleko zajdzie w sekwencji asan.

Mysore to praktyka, gdzie poprzez korektę słowną oraz manualna uczeń dociera do głębszych pokładów własnych możliwość budując mocne, zdrowe ciało i umysł.

To praktyka, podczas której zmysły kierowane są z zewnątrz do wewnątrz, gdzie uczysz się słuchać i poruszać synchronicznie z własnym oddechem, co prowadzi do głębokiego spokoju i poczucia świadomości.

W efekcie praktyka jogi staje się medytacją w ruchu i prowadzi do świadomości i uważności we wszystkich aspektach życia.

Sierpniowy weekend z Ashtanga jogą w Kamieńczyku 10-12.08.2018

zobacz kolejne

Join event

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)