Start 6 marca, 2021
Zakończenie 7 marca, 2021
11:00 - 14:00
pl Św Macieja 11/7 , Wrocław - Nadodrze
190.00
„Nie tylko asany” – Warsztaty yogasutr z Markiem Łaskawcem
Warsztaty będą doskonałą okazją do uporządkowania i pogłębienia praktycznych i teoretycznych podstaw jogi. Będziemy więc praktykować asany, pranajamy, medytować, a także porozmawiamy o znaczeniu kluczowych pojęć teorii jogi, które znaleźć można w Yogasūtrach Patañjalego.
Warsztaty obejmują część praktyczną oraz wykłady. Zagramy także w edukacyjną grę planszową „Yogaloka”, której twórcą jest Marek i która w sposób przystępny ilustruje teorię jogi opartą na Yogasūtrach.
Sobota 06.03.2021
Niedziela 07.03.2021
całość: 190 PLN
Marek Łaskawiec – uczy Ashtanga Jogi w Yoga Republic w Warszawie.
Swoje umiejętności pogłębia praktykując pod okiem Przemka Nadolnego. Uczestniczył w warsztatach i kursach prowadzonych przez Richarda Freemana, Johna Scotta, Larugi Glaser, Ty’a Landruma, Petri Räisänena, Tarika van Prehn oraz Lei Perfetti. Tajniki korekt podczas praktyki I-szej i II-giej serii Ashtanga Vinyasa Jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. Brał udział w warsztatach z anatomii prowadzonych przez Davida Keila oraz Stu Girlinga. Technikę pranajamy rozwijał na szkoleniach z Davidem Garriguesem oraz Sami Mälkiä.
Z wykształcenia filolog i filozof, jest pasjonatem filozofii i historii jogi, a także studiuje Sanskryt.
Jest redaktorem portalu poświęconemu jodze i zdrowemu stylowi życia www.bosonamacie.pl,gdzie publikuje teksty o historii i filozofii jogi oraz prowadzi bloga „Pies z głową w bok”. Pisze również o teorii jogi do miesięcznika „Joga”.
Co to jest Yogaloka?
Yogaloka to edukacyjna gra planszowa poświęcona jodze. Grając w Yogalokę poznasz podstawowe pojęcia z teorii jogi i zrozumiesz, jakie mają one znaczenie dla twojej praktyki. Od strony teoretycznej gra oparta jest na najsłynniejszym dziele jogi klasycznej, jaką są Yogasūtry Patañjalego. Gra nie jest jednak teoretycznym wykładem z Yogasūtr. Są one raczej punktem wyjścia czy inspiracją do zastanowienia się, jakie znaczenie przesłanie w nich zawarte może mieć dla ludzi współcześnie praktykujących jogę. Pomysł gry oparty jest na starożytnej hinduskiej grze planszowej znanej jako Moksha Patam, która funkcjonuje współcześnie pod nazwą „Węże i drabiny”. Tradycyjnie gra w Moksha Patam ilustrowała kluczowe dla hinduizmu napięcie między powinnością (karma) a przyjemnością(kama). Później zaczęła jednak funkcjonować także jako gra losowa. W grze węże symbolizują przeszkody lub wyzwania i powodują cofnięcie się grającego. Drabiny z kolei pomagają grającemu w trakcie gry i symbolizują nagrodę. „Węże i drabiny” w różnych wersjach trafiły także na Zachód. W wieku XX Harish Johari wykorzystał koncept gry do zaprezentowania swojej teorii jogi. W ogromnej większości przypadków, współcześnie gra funkcjonuje wyłącznie jako typowa gra losowa oparta na szczęściu.Yogaloka w Sanskrycie znaczy „Świat jogi”. Grając w Yogalokę możesz zatem ten świat trochę bliżej poznać i przekonać się, że joga to o wiele więcej niż asany.
Zapisy do 20.08.2020
Potwierdzeniem jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 zl po uprzednim zgłoszeniu mailowym.Kontakt :Ewa Wudzińska
tel 792-25-33-44