JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY-25-GODZINNE SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI z Basią Lipską Larsen

Start 9 kwietnia, 2021
Zakończenie 11 kwietnia, 2021

14:30 - 16:00

pl. Świetego Macieja 11/7 , Wrocław

850

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

25-GODZINNE SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

z Basią Lipską Larsen

 

25H (15h zajecia w studio + 4h zoom (anatomia) + 6h zadań domowych, yoga class plan)

 

W tym 25-godzinnym kursie dla nauczycieli jogi prenatalnej poznasz najważniejsze zasady tworzenia zajęć dla kobiet w ciąży. Zaprojektujesz i poprowadzisz zajęcia jogi w oparciu o zrozumienie potrzeb kobiet w tym okresie życia.

Joga to wspaniałe narzędzie dla kobiet w ciąży, które pomaga wejść w nowe doświadczenie ze zdrowym i silnym ciałem, spokojnym umysłem i otwartym sercem.

Młodym mamom joga przynosi spokój, wdzięczność i akceptację. Jest bezpieczną formą utrzymania sprawności ciała. Joga praktykowana w tym wyjątkowym okresie życia nie musi być wcale zmodyfikowanym i ograniczonym zestawem ćwiczeń – może być pełnoprawną, podnoszącą na duchu, piękną praktyką. Nasz kurs zapewnia narzędzia, dzięki którym Twoja praca z przyszłymi mamami będzie bezpieczna i atrakcyjna.

Zawartość merytoryczna kursu:

Bezpieczna i profilaktyczna praktyka – metody nauczania oraz programowanie zajęć i sekwencji

 • właściwe korekty, modyfikacje i przejścia między pozycjami
 • znaczenie oddychania i techniki oddychania w czasie ciąży, przygotowanie do porodu, uśmierzanie bólu podczas porodu oraz rekonstrukcja po porodzie
 • relaksacja: techniki, pozycje i medytacja
 • anatomia kobiecego ciała: zmiany fizyczne, dolegliwości i wyzwania, specjalne potrzeby
 • nastrój i hormony: potrzeby, rozważania psychiczne i emocjonalne
 • proces porodu: jak joga może przygotować i wesprzeć kobietę w świadomym porodzie
 • dźwięk, śpiew, wizualizacje, pozytywne myśli (afirmacje), inne narzędzia
 • wartość kobiecej siły i wspólnoty

W kursie mogą wziąć udział:

Każdy zainteresowany tym tematem może dołączyć, jednak osoby chcące otrzymać Certyfikat muszą być instruktorami jogi, fitness lub długoletnimi praktykującymi jogę.

Kurs jest zarejestrowany w programie Yoga Alliance Continuing Education (YACEP). Osoby już zarejestrowane jako RYT mogą wykorzystać 25 godzin do uzyskania statusu YA.

Plan zajęć:
 • 09.04- Piątek 14:30 – 16:30
 • 09.04- Piątek ZOOM Anatomia 18:00-20:00
 • 10.04 – Sobota 10:30 – 16:30
 • 10.04 – Sobota ZOOM Anatomia 17:30-19:30
 • 11.04 – Niedziela 09:00 – 16:00

Prowadzi :

Basia Lipska – Larsen

Mama, żona, artystka(MFA), certyfikowana instruktorka jogi, autorka, projektantka i modelka. Urodziła się w Polsce, wychowała w Kanadzie i mieszkała w Japonii, zanim osiedliła się w Oslo w 2009 roku. Ikona jogi w Polsce i Japonii, znana na całym świecie ze swoich płyt DVD, książek, sztuki inspirowanej jogą oraz programów szkoleniowych promujących jogę i zdrowy tryb życia

Basia praktykuje Ashtanga Yoga od 2000 roku, w latach 2000-2008 co roku podrózowła do KPJAYI w Mysore w Indiach. gdzie została autoryzowana do naucznia ashtanga jogi przez Sri K. Pattabhi Joisa w 2004 r., następnie R. Sharatha w 2008 oraz 2014 przez Manju Jois . Praktykowała również pod okiem  Davida Swensona (Ashtanga Yoga) i Shandor Remete (Shadow Yoga) oraz Uma Dinsmore Tuli (joga prenatalna).

Joga jest centrum jej działań od prawie dwóch dekad, czego rezultatem są kreatywne projekty jogi, od kierownictwa artystycznego, choreografii, ilustracji po performans.  Stworzyła i opracowała programy szkoleniowe oraz przeprowadziła liczne kursy i warsztaty. W latach 2015-2020 była zaangażowana w rozwój HiYoga oraz SATS – największej sieci fitness w Skandynawii jako Yoga Product Manager i Master Trainer.Jest twórcą projektów związanych z jogą, takich jak opracowywanie i prowadzenie programów szkolenia nauczycieli jogi, tworzenie i wykonywanie sekwencji / ruchów jogi oraz reżyserowanie projektów medialnych. Projektuje i ilustruje książki oraz prowadzi coaching dla dzieci, korzystając z programu szkoleniowego Adventures in Wisdom Life Coaching for Kids ™. Obecnie uczy i mieszka w Polsce.

 

Inwestycja : 850PLN

 

Kontakt :
Ewa Wudzińska
tel 792-25-33-44
 

 

INVERTION-Pozycje odwrócone- - 03.05.2021 godz. 09:00

zobacz kolejne

Join event

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)