Ashtanga i Yin Joga z Renią Depciuch

Start 17 marca, 2018
Zakończenie 18 marca, 2018

07:00 - 13:00

ul Sienkiewicz 8A , 50-335 Wrocław

180, 200

Gorąco zapraszamy na weekndowy warsztat z Renią Depciuch,
Warsztat dla wszystkich, którzy chcą poznać, pogłębić i wzbogacić swoją praktykę Ashtanga jogi z doświadczoną i haryzmatyczna nauczycielką.

RENIA DEPCIUCH
Z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi. Jej fascynacja Ashtanga jogą i filozofią Wschodu to wypadkowa jej wcześniejszych zainteresowań. Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii, specjalizacja filozofia sutr Patandżalego oraz tłumaczenie Upaniszad.
Renia rozpoczęła praktykę Yoga Ashtanga z silnym zakorzenieniem w metodzie yogi Iyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat. Obecnie stara się łączyć sztukę bycia kreatywną artystką, z fascynacją rzeźbą i praktyką yogi. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym, musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Renia uczyła się u takich nauczycieli jak Isa Wong, Edi Stern, Prem Carlisi i Radha Heather, Iain Grysiak, Boonchu Tanti, Bobbi Misiti. Obecnie jej nauczycielką jest Santina Chard, z którą rozpoczęła praktykę trzeciej serii.
Można ją znaleźć na FB: reniayoga.com.
Inspiruje również na www.reniayoga.com

PLAN WARSZTATU:

Sobota 
7:00-08:45 – Prakytyka MYSORE
11:00-13:00 Technika Ashtanga Yoga – Dropbacks

Niedziela
7:00-08:45 Prakytyka MYSORE
11:00-13:00 Yin Yoga – Yoga powięziowa

Koszt:
płatna do 31.01.2017całość 180 zl,
Płatna po 01.02.2017 całość 200 zl,
pojedyncze zajęcia 60 zl.

7.00 – 8.45
Mysore Room
Praktyka w Stylu Mysore to serce Metody Ashtanga Yoga.
W trakcie zajęć Mysore każdy uczy się indywidualnie, w zależności od gotowości i zdolność do praktyki na daną chwilę. Z każdą kolejną lekcją zaczynasz rozwijać mistrzostwo w łączeniu oddechu z asanami, dopiero wtedy praktyka zaczyna nabierać wartości. Ważne, aby praktyka dostosowana była do wieku, stanu fizycznego i umysłowego, oraz ogólnej zdolności i gotowości na przyjmowanie nowego. Praktyka Mysore zaczyna rozwijać się dopiero wtedy, kiedy wyczuwa się związek ucznia z nauczycielem, kiedy potrafią nawzajem siebie zrozumieć, kiedy nauczyciel rozpoznaje poziom energetyczny ucznia.
Renia preferuje prowadzenie Mysore Room w ciszy. Koryguje uczniów za pomocą dłoni, mniej słowa, stara się ustawiać ciało i energie w ciele, nie przerywając skupienia ani medytacji uczniów. Pozwól sobie doświadczyć efektu bycia we własnej praktyce, w strumieniu wspólnej praktyki.

sobota 11.00 – 13.00
Dropbacks – odkryj prawdziwą wolność w pozycjach wygięć do tyłu.
Ciężko wyobrazić sobie praktykę Mysore bez mocnych odgięć do tyłu, ale co zrobić kiedy przez pierwsze siedem lat, mocne odgięcia przynoszą jedynie ból. Nie wszyscy mogą liczyć na wrodzone zdolności. Dobrze ogląda się jak inni płynnie wychodzą z mostka na równe nogi, ale gdy samemu mamy to wykonać, tu rodzi się prawdziwy problem. Lękamy się przede wszystkim, bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
Drop-backs ćwiczone latami w niewłaściwy sposób może prowadzić jedynie do kręgozmyku. Typowa korekta udzielana uczniom, tyło-pochylenie miednicy, nie jest dla każdego zdrowa. Rozsuniecie stóp na zewnątrz przy wychodzeniu, nie tylko nadwyręża kręgosłup, ale przede wszystkim blokuje staw biodrowo-krzyżowy.
Samo zaangażowanie mięśnia poprzecznego brzucha nie jest wystarczające, aby odciążyć kręgosłup i zabezpieczyć go przed kompresją.
W trakcie warsztatu przeniesiesz się w podróż do dolnej części pleców, uwolnisz kręgi lędźwiowe i staw krzyżowo-biodrowy, zwiększysz jędrność i elastyczność kręgosłupa. Wzmocnimy nogi, górę pleców i biodra. Na warsztacie będziemy również ćwiczyć w parach, pomożemy sobie nawzajem przy specjalnej sekwencji odgięć, którą przygotowała Renia. Uczniowie, będą mogli skorzystać z asysty Reni, zwiększając zakres odgięcia do tyłu. Głębokie oddychanie, niezbędne dla wykonania drop-backs przyniesie trzeźwość i otwarcie klatki piersiowej.

niedziela 11-13
Yoga powięziowa – PRAKTYKA WEDŁUG FILOZOFII WSCHODU.
Nic nie jest tylko białe lub tylko czarne, nic nie jest stałe. Przechodzimy ciągłe przemiany fizyczne, nasz umysł ewoluuje, nasz charakter się zmienia i nasze rozumienie samych siebie również. W codziennym życiu zdolność odpuszczania jest tak samo ważna, jak budowanie wewnętrznej siły. Temu służy praktyka yogi yin, redukcji wewnętrznego napięcia, które może wynikać z rozdźwięku pomiędzy wewnętrzną postawą, a zewnętrznym działaniem. Aby zrozumieć siebie najpierw musi nastąpić proces separacji „od”, a później dopiero proces integracji, zjednoczenia. Praktyka yogi yin przeobraża nasze doświadczenie bycia w ciele, ale również całe nasze życie, determinując ciało, ducha i umysł, na inny sposób niż dotychczas.
Twórca osteopatii Andrew Taylor Still napisał: „Dusza człowieka wraz ze wszystkimi strumieniami żywych płynów wydaje się gromadzić w powięziach jego ciała”.
Celem treningu powięziowego jest idea powolnej i długoterminowej regeneracji sieci powięziowej. Będą to ekstremalnie powolne ruchy lub bardzo szybkie mikro ruchy, wręcz niezauważalne na zewnątrz. W powięziowym doskonaleniu ruchu wykorzystuje się grawitację oraz wagę osoby ćwiczącej. Co więcej, zastyganie w pozycjach przynosi precyzyjność w wyselekcjonowanych obszarach tam, gdzie pojawiło się sklejenie tkanek i zrosty, np.; w przegrodach międzymięśniowych. Skoordynowane ruchy powięziowe często przywracają pamięć obszarów dawno zaniedbanych.
Podczas warsztatu kompleksowo przejdziemy tradycyjne i te mniej tradycyjne pozycje z yin yogi.
Renia podczas swojego ostatniego pobytu w Tajlandii, yin yogi uczyła się u nauczycieli w Bangkoku, dlatego podczas warsztatu doświadczysz pozycji powiązanych punktami spustowymi wykorzystywanych w masażu tajskim.

Zapisy i info.
Ewa Mościńska
[email protected] tel. 792-25-33-44

Joga w Chorawcji - ashtanga, wind i kitsurfing -23-30.06.2018

zobacz kolejne

Dołącz do wydarzenia

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe :)